Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub”, na zaproszenie naszych przyjaciół z Chojnic, wzięła udział w Festynie Przyrodniczo- Ekologicznym „Chojnice dla Ziemi”, promując atrakcje i obiekty turystyczne na Ziemi Kościerskiej. Wydarzenie odbyło się 8 czerwca w Parku Tysiąclecia. Była to trzecia edycja wydarzenia.

Tegoroczna edycja festynu skupiła się na ochronie powietrza oraz przeciwdziałaniu hałasowi. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i ciekawostek dla wszystkich odwiedzających. W festynie wzięli udział przedstawiciele Parku Narodowego Bory Tucholskie, Zaborskiego Parku Krajobrazowego, Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz Lasów Państwowych. Dzięki ich obecności odwiedzający mogli dowiedzieć się więcej o zasoby okolicznej natury, a także znaczeniu ochrony środowiska dla przyszłości Ziemi.

Dodatkowymi atrakcjami podczas festynu były animacje dla dzieci, zabawy na wolnym powietrzu zorganizowane przez Zespół Szkół nr 2 w Chojnicach, zawody wędkarskie, pokaz sprzętu specjalistycznego i pojazdów, gry edukacyjne, oraz jarmark na którym można było znaleźć między innymi ludowe rękodzieło. Nie zabrakło także pysznego jedzenia.

Fotografie źródło: www.chojnice24.pl