Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” w ramach planu działań i promocji na rok 2021 wydała nowy, autorski przewodnik kajakowy „Kajakiem przez Serce Kaszub”. Przewodnik jest dostępny od 1 czerwca w biurze LOT, a także u Członków stowarzyszenia.

Turystyka kajakowa jest świetnym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu. Pozwala dotrzeć do niedostępnym miejsc, daje bliski kontakt z przyrodą, pozwala poczuć zmęczenie i satysfakcję, a na rzekach o wartkim nurcie- dodatkowo dostarcza dużą dawkę adrenaliny. Przed każdą wyprawą kajakową należy zaplanować trasę- przydatne są przy tym między innymi przewodniki.

Nowo powstały przewodnik wydany przez nasze stowarzyszenie jest zaproszeniem do Serca Kaszub. Zawiera szczegółowe opisy i mapy rzek i tras kajakowych na obszarze powiatu kościerskiego wraz z otaczającą je przyrodą. Ponadto wskazane są liczne atrakcje na trasach, rekomendowane miejsca noclegowe, gastronomiczne, organizatorzy spływów kajakowych i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Zawiera także przydatne wskazówki i informacje dla nawet najmniej doświadczonych kajakarzy.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik stanie się kompendium wiedzy dla wszystkim kajakarzy- tych lokalnych, jak i przyjezdnych odwiedzających nasz region.

Projekt został dofinansowany przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną.