Project Description

Łowisko Niedamowo

Przykładem łowiska wędkarskiego – idealnego na weekend z wędką lub wczasy wędkarskie jest Łowisko Niedamowo. Położone w odległości ok.16 km od Kościerzyny nad jeziorem Gubel oprócz idealnych warunków do wędkowania oferuje również nocleg w drewnianych domkach. Powierzchnia akwenu to blisko 8 ha, a jego średnia głębokość wynosi 6 metrów. Blisko 20% jeziora stanowi wypłycona zatoka o głębokości 1,5 – 2 metrów, która stanowi bezpieczne schronienie dla ryb, zarówno drapieżników jak i białej ryby. Brzeg jeziora porasta wąski pas trzciny, któremu towarzyszy grążel żółty. Ten ostatni występuje również wokół całego akwenu tworząc opaskę szerokości od 3 do 6 metrów.

Dno jeziora w większości pozbawione jest roślinności, a w pasie przybrzeżnym pokryte cienką warstwą mułu. W rybostanie dominuje karp, liczną populację stanowi również leszcz, lin, amur i płoć. Rzadziej trafia się tołpyga oraz spore okazy węgorza. Wśród drapieżników dominuje szczupak i okoń, pojawia się także sandacz. Wśród zanęt preferowanych na łowisku doskonale sprawdza się kukurydza, białe i czerwone robaki.
Bardziej specyficznych przynęt wymagają karpie, na które najskuteczniejszy okazuje się pelet i kulki proteinowe. W związku z ciemnym kolorem wody na drapieżniki najlepiej sprawdzą się przynęty w jasnych i jaskrawych kolorach. Ze względu na stosunkowo trudny dostęp do linii brzegowej wędkowanie możliwe jest z dużych, wygodnych dwuosobowych pomostów. Na łowisku znajduje się ich łącznie 9 (z czego dwa dostępne są również dla osób niepełnosprawnych), do wszystkich jest wygodny pieszy dostęp. Najdalszy pomost oddalony jest od zabudowań i parkingu około 400 metrów, dlatego dla wędkarzy z dużą ilością ekwipunku możliwe jest dopłynięcie do pomostów łódkami (do dyspozycji trzy łodzie 4-osobowe).

Łowisko Niedamowo dostępne jest również zimą pod warunkiem, że grubość lodu zapewnia bezpieczne wędkowanie. Gatunki ryb najczęściej łowione spod lodu to płoć, leszcz i okoń. Na terenie łowiska dostępne są 4 miejsca parkingowe dla wędkarzy wynajmujących domki oraz 6 miejsc parkingowych dla wędkarzy dojeżdżających. Parkingi są bezpieczne, położone na terenie posesji właścicieli.

Łowisko Niedamowo

Niedamowo 17 A
tel. 694 493 310/ 694 493 315
email: maciejpiank@poczta.onet.pl

www.lowiskoniedamowo.pl
FACEBOOK