Turystyka wędkarska – Łowisko Karasiowo

Łowisko Karasiowo

Łowisko znajduje się 10 km od Kościerzyny przy trasie E20 w stronę Gdańska. Do dyspozycji wędkarzy są dwa stawy, jeden o powierzchni 2 ha z dziewięcioma wyspami (niektóre z nich to wyspy pływające) oraz mały stawik z narybkiem pełniący funkcję szkółki wędkarskiej dla dzieci. Duży staw powstał w wyniku zalania wyrobiska torfowego wodą ze źródła, do którego dokopano się na początku XX wieku. Głębokość stawu waha się od 2 do 4,5 metra, a woda ma piękny ciemno – brunatny kolor, przez co roślinność denna występuje tu w małych ilościach. Natomiast wśród przybrzeżnej i pływającej roślinności występuje: pałka wodna, tatarak, trzcina, lilie wodne i wiele innych pięknie ubarwionych roślin.

Dominujące gatunki ryb to karaś złoty i srebrny, lin, płoć, okoń, szczupak oraz karp. Linia brzegowa jest tak przygotowana, że wędkarze mogą swobodnie łowić z brzegu, także niepełnosprawni. Możliwe jest również wędkowanie z łodzi, podczas którego można opłynąć cały zbiornik w poszukiwaniu drapieżników na sztuczne przynęty. Preferowane są gruboziarniste zanęty z zawartością wszelkiego rodzaju zbóż. Natomiast na haczyk najlepsze są czerwone robaki, które właściciele hodują w pobliskim kompostowniku.

W zimowej porze, gdy grubość pokrywy lodowej na stawie jest odpowiednio bezpieczna, również można złowić pięknie ubarwione okonie i płocie.

Dodatkową atrakcją KARASIOWA jest możliwość noclegu w stylowym budynku mieszkalnym z XIX wieku.

 

Łowisko Karasiowo

www.karasiowo.pl

email: karasiowo@karasiowo.pl

tel. 608-422-934

Category : ,

Date : 10 Wrz 2015