Szlak kajakowy na rzece Wdzie

Szlak kajakowy na rzece Wdzie

Spływ kajakowy to doskonały sposób na poznawanie osobowości przyrodniczych i krajobrazowych Kaszub. Szlak wodny na rzece Wdzie to jeden z piękniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Wypływa z jeziora Wieckie w miejscowości Śluza w gminie Lipusz i uchodzi do Wisły pod Świeciem. Szlak liczy 210 km. Płynie w większej części przez Bory Tucholskie oraz Zespół Jezior Wdzydzkich. Na pokonanie całego szlaku potrzeba ok. 10 dni. Według międzynarodowej klasyfikacji szlak kajakowy na rzece Wdzie zaliczany jest do łatwych, dostępnych dla turystów początkujących. Na trasie szlaku, w granicach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego utworzono dwa miejsca postoju – w pobliżu wsi Schodno i Loryniec. Liczne jeziora i dopływy Wdy tworzą sieć krótkich szlaków kajakowych.
W Lipuszu często uczęszczany jest jednodniowy odcinek Lipusz – Wdzydze, który obsługiwany jest przez gminną infrastrukturę turystyczną.

Proponowane trasy spływu:

Lipusz – Wdzydze (21,5 km – 6 godz.)

Borsk -Wojtal (11 km – 4 godz.)

 

Produkcja i wypożyczalnia sprzętu pływającego ,,Navigo” w Lipuszu

Firma P.P.H.U. „Navigo” z Lipusza organizuje spływy kajakowe, jak również zajmuje się produkcją
sprzęt pływającego. Do dyspozycji zainteresowanych jest wypożyczalnia łodzi, kajaków oraz rowerów wodnych. Profesjonalna organizacja spływów zachęca do aktywnego wypoczynku na wodzie, zapewniając jednocześnie moc niezapomnianych wrażeń. „Navigo” organizuje spływy kajakowe po rzekach i jeziorach Pomorza i Kaszub, m.in.: Wdą, Brdą, Słupią i Łupawą.

 

Producent i wypożyczalnia sprzętu wodnego „Navigo”
ul. Rogali 8, 83-424 Lipusz,
tel. 58-687-45-71,  504-061-520
www.navigo-kajaki.pl

 

Category : ,

Date : 08 Wrz 2015