Rancho Maszera w Płocicach

Rancho Maszera to gospodarstwo agroturystyczne położone w miejscowości Płocice na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w bliskim sąsiedztwie Borów Tucholskich. Na ogrodzonym, częściowo zalesionym obszarze 10 tys. m2 znajduje się „Chata Maszera”- dom mieszkalny, budynki gospodarcze, jurta, sauna i urokliwe stawy borowinowe. We wsi Płocice znajduje się atrakcyjny zespół sportowo – rekreacyjny przylegający do jeziora o tej samej nazwie. Mieszkańcy wioski natomiast słyną z koszykarstwa. Szczególną cechą tego rzemiosła na Kaszubach jest korzystanie z miejscowych surowców, takich jak korzeń sosnowy i jałowiec.

agroturystyka w pomorskim

Gospodarze polecają domową kuchnię przygotowywaną na bazie swojskich produktów, podawaną w klimatycznej  jadalni z kominkiem i pianinem. Organizują również spływy kajakowe, wycieczki rowerowe i piesze. Odbywają się tu również imprezy integracyjne, wieczory muzyczne w jurcie lub przy ognisku. Rancho Maszera usytuowane jest wśród sosnowych lasów pełnych grzybów, w pobliżu jezior obfitujących w ryby. W sezonie zimowym dużą popularnością cieszy się narciarstwo biegowe. Atrakcją gospodarstwa jest możliwość obcowania z psami husky oraz udziału w organizowanych z ich udziałem biegów (dostępne także dla dzieci).

rancho maszera, pokoje, kaszuby

Obiekt oferuje zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych (Pokój „Gosia” z wewnętrzną łazienką i balkonem, Pokój „Zuzia” z łazienką w korytarzu) oraz studio “Atelier” z dwiema sypialniami, łazienką i aneksem kuchennym (Pokoje „Andrzej” i „Szymek” oraz łazienka „Zachodnia”).

agroturystyka

Dla wypoczywających w agroturystyce, z pewnością nie lada gratką jest możliwość korzystania z ”kaszubskiej bani”, która łączy łaźnię parową z kąpielą w naturalnej borowinie. Ten autorski pomysł gospodarzy został  samodzielnie wykonany z litego drewna i z pewnością zadowoli najbardziej wymagających „saunomanów”.

 

Rancho Machera

ZAREZERWUJ NOCLEG

Płocice 7a

tel. 58 687 47 28/ 509 435 577

www.ranchomaszera.com

email: biuro@ranchomaszera.com

Category : ,

Date : 18 Gru 2015