Kościerzyna

W samym sercu Kaszub, na północnym krańcu Borów Tucholskich leży miasto Kościerzyna. To centrum turystyczne i gospodarcze regionu, przez które codziennie przewijają się rzesze mieszkańców i turystów. Kościerzyna od wieków słynęła z wielokulturowości. Dziś miasto chlubi się nazwiskami ks. dra Leona Heykego, Franciszka Sędzickiego, Tomasz Rogali i Aleksandra Majkowskiego. Kościerzyna to również ważne miejsce na mapie europejskich sanktuariów maryjnych (dwa w jednej parafii), do których zmierzają liczni pielgrzymi.

sanktuarium maryjne, miejsce kultu, sanktuaria, wiara, religia

Atrakcją jest stojący niedaleko rynku Stary Browar, który łączy tradycję (1856 r.) z nowoczesną technologią warzenia złotego trunku. Bogata oferta kulturalna i sportowa, dopełniona nowoczesnymi ekspozycjami Muzeum Ziemi Kościerskiej, Muzeum Kolejnictwa i Muzeum Akordeonu sprawia, że Kościerzyna to atrakcyjne miejsce wypoczynku przez cały rok. Na turystów czeka dobrze zorganizowana baza noclegowa, gastronomiczna, obiekty sportowo-rekreacyjne oraz miejsca kultywujące kaszubskie tradycje.

 

muzeum na Kaszubach

Piękne kaszubskie jeziora, szlaki rowerowe oraz lasy pełne grzybów i jagód są tu na wyciągnięcie ręki. Kościerski rynek, na którym stoi figura Remusa – bohatera kaszubskiego, szczególną aurę roztacza latem, tętni życiem, kolorami i zapachami, a w każdy weekend muzyką na żywo i atrakcyjnymi rozrywkami.

ZOBACZ KONIECZNIE: Wirtualny spacer po Kościerzynie

Category : ,

Date : 25 Lut 2016