Project Description

Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne ,,Kościerska Chata” oferuje całoroczny wypoczynek w gospodarstwach rolnych, kwaterach prywatnych, pokojach gościnnych, mieszkaniach wakacyjnych, domkach letniskowych w zrzeszonych obiektach. Stowarzyszenie powstało w kwietniu 2003 r. Obejmuje obszary powiatu kościerskiego – Serca Kaszub i ościennych powiatów.

Gospodarze kwater agroturystycznych zapraszają na wypoczynek w bliskim otoczeniu lasów i jezior cały rok . Właścicieli cechuje serdeczność i gościnność, a każda agroturystyka ponadto oferuje różnego rodzaju atrakcje takie jak:

– ogniska z legendami ludowymi,
– pieczenie dzika, prosiaka,
– bigos myśliwski,
– kuchnię regionalną,
– łowienie ryb,
– zbieranie runa leśnego,
– zwiedzanie okolicy,
– sprzęt pływający

Prezesem tego stowarzyszenia jest pani Halina Rogińska, dzięki której Żurawina z Kaszub ucierana na surowo została w 2014 r. wpisana na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W rodzinie pani Haliny żurawina wykorzystywana jest od dawna, a recepturę ucierania zaczerpnęła od swojej babci.
Wszystkich bliżej zainteresowanych żurawiną oraz lubiących aktywny wypoczynek zachęcamy do zwiedzania Kaszub “Szlakiem kaszubskiej żurawiny”. Trasa szlaku liczy około 130 km, a po drodze można skosztować produkty kulinarne i zdrowotne z żurawiną w roli głównej.

Co roku w trakcie trwania zbiorów żurawiny KSA “Kościerska Chata” organizuje Festiwal Żurawiny. Wydarzenie składa się między innymi z rajdu rowerowego, gotowania na żywo, konkursu na najlepszą potrawę z wykorzystaniem żurawiny, jarmarku oraz występów artystycznych.

Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne ,,Kościerska Chata”
ul. Żurawinowa 3, Kaliska Kościerskie
tel.: 58 686 71 56, 661 620 777

KSA ,,Kościerska Chata”
FACEBOOK