Kaszubski Park Miniatur

Kaszubski Park Miniatur 

W miejscowości Mirachowo niedaleko Kartuz na Kaszubach powstał wspaniały i pełen atrakcji Park Miniatur, gdzie każdy może poczuć się jak Guliwer … czy Stolem – kaszubski olbrzym. W jednym miejscu, w skali 1:25, można zobaczyć wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów z Kaszub, Polski, a nawet Świata.  Warto tu przyjechać i zobaczyć amerykańską Statuę Wolności, Sfinksa, słynny Big Ben czy Krzywą Wieżę w Pizie. Nie lada atrakcją są również twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale czy słynna figura Chrystusa z Rio w Brazylii.  Wiernie odtworzona została nawet osada kaszubska, są latarnie morskie. Oprócz walorów estetycznych Kaszubski Park Miniatur pełnił rolę edukacyjną. Powstały tu modele najbardziej znanych obiektów: zamków, kościołów, dworków i innych ciekawych budowli.

atrakcje na Kaszubach Park Miniatur

Wśród atrakcji Parku Miniatur są również: Bajkowa Kraina – 60 postaci z Bajek i Baśni, Gabinet Śmiechu – Krzywe Zwierciadła, MINI ZOO – z żywymi zwierzętami,  Zamek Strachu, a dla najmłodszych –  trampolina, dmuchana zjeżdżalnia dmuchana oraz plac zabaw.

Park Miniatur na Pomorzu

Na terenie Parku jest punkt gastronomiczny, gdzie można się posilić, jest również miejsce na grilla czy ognisko. Pamiątki i gadżety związane z Kaszubami i Parkiem można zakupić na miejscu.

 

Kaszubski Park Miniatur
Strysza Buda, ul. Kartuska 30
Kontakt 48 505 136 658/ 48 502 499 106

Category :

Date : 01 Lut 2016