Project Description

W otoczeniu lasu sosnowego,  tuż przy samej plaży jeziora Wdzydze znajduje się Osada Domków Letniskowych Jasnochówka. Swoją nazwę zawdzięcza Kazimierzowi Jasnochowi – pomorskiemu artyście malarzowi, który, jak głosi historia, obszedł całe jezioro Wdzydzkie w poszukiwaniu najbardziej urzekającego i inspirującego miejsca dla swojej pracy. Znalazł je i osiedlił się na terenie osady, noszącej od tej pory nazwę “Jasnochówka”.

Jasnochówka posiada prywatną plażę z uregulowanym brzegiem. Otwarcie na jezioro Wdzydze stanowi nie lada gratkę dla żeglarzy i miłośników sportów wodnych.
Na letników czeka sporo atrakcji, zależnych od chęci spędzenia swojego urlopu. Od wędkarstwasportów wodnych, po sporty ekstremalne, wyzwalające adrenalinę, takie jak loty szybowcem czy paralotnią na terenie lotniska w Borsku. Przy plaży należącej do Jasnochówki jest czynna przystań jachtowa. Można zacumować własny jacht albo wypożyczyć sprzęt wodny za dodatkową opłatą. Na terenie osady znajduje się Karczma Jasnochówka, która oferuje dania przepysznej kuchni regionalnej.

Do dyspozycji gości są dwa rodzaje domków letniskowych: z 1 sypialnią (miejsca noclegowe dla 2-4 osób) i z 2 sypialniami (miejsca noclegowe dla 4-6 osób). Goście mają do dyspozycji domy wakacyjne z częścią wypoczynkową, jadalnią oraz aneksem kuchennym wyposażonym w lodówkę, kuchenkę mikrofalową i płytę kuchenną. W każdym z nich mieści się też łazienka z prysznicem. Pościel jest wliczona w cenę zakwaterowania.

 

Jasnochówka Domki Letniskowe

Administracja Domków Letniskowych “Jasnochówka”
Borsk, gmina Karsin
tel.: +48 575 01 12 80
e-mail: info@jasnochowka.pl

www.jasnochowka.pl
FACEBOOK
INSTAGRAM