Jasnochówka Domki Letniskowe

W otoczeniu lasu sosnowego,  tuż przy samej plaży jeziora Wdzydze znajduje się Osada Domków Letniskowych Jasnochówka. Swoją nazwę zawdzięcza Kazimierzowi Jasnochowi – pomorskiemu artyście malarzowi, który, jak głosi historia, obszedł całe jezioro Wdzydzkie w poszukiwaniu najbardziej urzekającego i inspirującego miejsca dla swojej pracy. Znalazł je i osiedlił się na terenie osady, noszącej od tej pory nazwę “Jasnochówka”.

Jasnochówka posiada prywatną plażę z uregulowanym brzegiem. Otwarcie na jezioro Wdzydze stanowi nie lada gratkę dla żeglarzy i miłośników sportów wodnych.
Na letników czeka sporo atrakcji, zależnych od chęci spędzenia swojego urlopu. Od wędkarstwa, sportów wodnych, po sporty ekstremalne, wyzwalające adrenalinę, takie jak wyścigi samochodowe czy organizowane przez lotnisko w Borsku loty widokowe. Przy plaży należącej do Jasnochówki jest czynna przystań jachtowa. Można zacumować własny jacht albo wypożyczyć sprzęt wodny za dodatkową opłatą. Na terenie osady znajduje się Karczma Jasnochówka, która oferuje dania przepysznej kuchni regionalnej.

Miejsce oferuje powstałe w 2016 r. domki letniskowe, które swoją architekturą i standardem pozwolą na nowo odkryć Kaszuby.

Do dyspozycji gości pozostają dwa rodzaje domków: z 1 sypialnią (miejsca noclegowe dla 2-4 osób) i z 2 sypialniami (miejsca noclegowe dla 4-6 osób). Goście mają do dyspozycji domy wakacyjne z częścią wypoczynkową, jadalnią oraz aneksem kuchennym wyposażonym w lodówkę, kuchenkę mikrofalową i płytę kuchenną. W każdym z nich mieści się też łazienka z prysznicem. Pościel jest wliczona w cenę zakwaterowania.

Jasnochówka Domki Letniskowe

ZAREZERWUJ NOCLEG

Administracja Domków Letniskowych “Jasnochówka”
83-442 Borsk
gmina Karsin

www.jasnochowka.pl

e-mail: info@jasnochowka.pl

tel.: +48 575 01 12 80

 

 

Category : ,

Date : 17 Lip 2018