Project Description

Lubiany Dom Celebrytów to miejsce wyjatkowe, gdzie spotykają się znajomi, przyjaciele. Tu króluje gościnność i przyjazdy klimat. Skąd taka nazwa? Ponieważ każdy odwiedzjący jest tutaj celebrytą.

Lubiany Dom Celebrytów znajduje się w Łubianie (ok. 7 km od Kościerzyny). Największą sławę wieś  zyskała dzięki powstałemu na jej terenie w 1969 r. Zakładowi Porcelany Stołowej “Lubiana”. Od tego czasu datuje się dynamiczny, trwający do dzisiaj rozwój tej miejscowości. W kościele parafialnym znajdują się relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego, bł. księdza Jerzego Popiełuszki oraz siostry Faustyny Kowalskiej.

Obiekt dysponuje restauracją otwartą w każdy dzień tygodnia, przez cały rok. Specjalnością właściciela jest domowa pizza, oprócz tego serwowane są tutaj dania dnia, które są perełkami kuchni polskiej i kaszubskiej. Klimatu dopełnia kominek opalany drewnem. Istnieje możliwość zamówienia posiłku z dowozem na terenie Łubiany. Poza codziennością, organizowane są także wieczory sportowe, gdzie z rzutnika multimedialnego emitowane są najważniejsze wydarzenia sportowe tj. mecze piłki nożnej, czy KSW. Lubiany Dom Celebrytów to również sala bankietowa (mieszcząca 90 osób) z klimatyzacją i kominkiem. Do dyspozycji są także pokoje gościnne– zarówno dla gości restauracji i sali, jak i osób przyjezdnych, poszukujących spokojnego miejsca do noclegu i wypoczynku.

Zaledwie kilka metrów od obiektu znajduje się jezioro Graniczne, a przy nim publiczny plac zabaw i altany z paleniskiem, powstałe w 2017 roku. Dodatkowo, do dyspozycji gości obiektu jest altana drewniana z grillem, oraz istnieje możliwość wypożyczenia rowerów, kajaków i łódki, co szczególnie zachęca do aktywności, gdyż wieś stanowi ośrodek sportów wodnych i punkt etapowy szlaku wodnego Graniczna-Trzebiocha.

Lubiany Dom Celebrytów
ul. Jeziorna 1
83-407 Łubiana
tel: 500 288 968
e-mail: lubianydom@wp.pl
FACEBOOK