W miniony weekend tj. 10-11 lipca 2021 r. odbyła się Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Lubaniu. Wystawa miała miejsce w lipcu ze względu na poluzowanie obostrzeń związanych z sytuacją epidemiologiczną w Polsce.  W poprzednich latach Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych towarzyszyła Pomorskim Agro-Targom, tych jednak nie udało się w bieżącym czasie zorganizować. Mimo mniejszej skali na Imprezę przybyło wielu zwiedzających.

Na wystawie zwierząt hodowlanych można było zobaczyć m.in. konie, cielęta, alpaki, owce i króliki. Odbył się także Konkurs Młodego Hodowcy oraz Konkurs Miss Alpaka. Zwiększone limity osób przebywających na targach i wystawach, umożliwiły aby w Wystawie mogli uczestniczyć nie tylko hodowcy, ale również wystawcy z innych branż. W związku z tym w miniony weekend w Lubaniu pojawiły się także maszyny rolnicze, rośliny ozdobne, stoiska gastronomiczne oraz odbył się kiermasz rolniczy.

Wśród wystawców nie zabrakło również stoiska LOT Serce Kaszub, prezentującego bazę usług i produktów turystycznych oferowanych przez członków Stowarzyszenia.  Do naszego namiotu wystawienniczego przychodzili zarówno turyści, jak i mieszkańcy okolicznych miejscowości.  Największe zainteresowanie wzbudzały mapy powiatu kościerskiego oraz oferta spływów kajakowych. Na stoisku pojawiło się również wiele osób zaciekawionych konkretną propozycją noclegu na Kaszubach oraz szukających pomysłów gdzie wybrać się na spacer i co zwiedzić.

Dla LOT „Serce Kaszub” była to pierwsza możliwość prezentacji oferty w tym roku na stosiku wystawienniczym. Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna nie pokrzyżuje planów i w tym sezonie pokażemy się jeszcze na kolejnych zaplanowanych wydarzeniach.

D. P.