Od kilku tygodni wraz z Wdzydzki Park Krajobrazowy, Państwową Strażą Rybacką – komendą w Kościerzynie oraz SSR Kościerzyna – Społeczna Straż Rybacka Powiatu Kościerskiego organizowaliśmy akcję oczyszczania terenu z odpadów.

Na każdą gminę powiatu kościerskiego przeznaczaliśmy tydzień, podczas którego udało nam się wspólnie pozbierać śmieci z wielu miejsc – brzegów rzek i jezior, obrzeży lasów oraz polnych i leśnych ścieżek.

Akcję rozpoczęliśmy 11 maja 2020 r. w gminie Lipusz, następnie zbieraliśmy śmieci w gminach: Kościerzyna, Karsin, Nowa Karczma, Dziemiany, Liniewo, Stara Kiszewa. W ostatnim tygodniu sprzątaliśmy tereny miasta Kościerzyna.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję. Dziękujemy także za każde przesłane przez was zdjęcie, które umocniło nas w przekonaniu, że warto organizować takie przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że chociaż nasza akcja dobiegła końca regularne zbieranie śmieci z terenów zielonych zostanie kontynuowane. Dla dobra nas – społeczeństwa oraz przede wszystkim dla dobra naszej planety!

D. P.