W niedzielę 12 maja 2024 r. odbył się spływ kajakowy rzeką Wierzycą – tą imprezą symbolicznie otworzyliśmy sezon kajakowy w sercu Kaszub.

W spływie udział wzięło ponad 40 uczestników. Trasa liczyła 12 km, a wartki nurt spowodował, że grupa pokonała szlak w rekordowym tempie. Uczestnicy mieli możliwość podziwiana dzikiej natury z perspektywy kajaka. Start spływu znajdował się przy młynie w Starym Bukowcu, meta zaś na przystani w Starej Kiszewie, która w tym roku kończy 10 lat od powstania. Pierwsza część szlaku nie szczędziła kajakarzom wrażeń, im bliżej celu rzeka stawała się spokojniejsza. Trud wynagrodziła piękna pogoda oraz fantastyczny krajobraz – mieniące się słońce w lustrze rzeki oraz żywa zieleń roślin, a przy tym odgłosy natury to prawdziwy raj dla ducha. Nic zatem dziwnego, że uczestnicy na metę dotarli w świetnych humorach. Na uśmiechniętych kajakarzy na przystani w Starej Kiszewie czekał poczęstunek oraz upominki.

Dziękujemy uczestnikom, obsłudze spływu firmie Czółenko Pana Michała Brandta oraz ratownikom kościerskiego WOPR. Szczególnie dziękujemy pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie za pomoc w organizacji wydarzenia.

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Stara Kiszewa.