W dniach 22-23 lipca br. w Kościerzynie stanie Mobilne Muzeum Multimedialne przygotowane z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy z okazji Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Ekspozycja będzie prezentowana w 56-ciu miastach Polski.

Mobilne Muzeum Multimedialne to spotkanie z historią Polski ukazaną za pomocą najnowocześniejszej techniki. Narracja wystawy osnuta jest wokół wątku budowania nowoczesnej Polski odradzającej się po 123 latach
niewoli. Ekspozycja ukazuje szeroką panoramę II Rzeczypospolitej, wiele miejsca poświęca wybitnym Polakom i rodzimym wynalazkom. W trakcie zwiedzania poznajemy biografie sześciu Ojców Niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego Wojciecha Korfantego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego i Wincentego Witosa. Jest także możliwość zrobienia sobie selfie z podobiznami narodowych bohaterów, czy złożenia swojego podpisu w okolicznościowej Księdze, powstałej z okazji stulecia odzyskania Niepodległości.
Ekspozycja w Kościerzynie dostępna będzie na parkingu przy Ogródku Jordanowskim (ul. L. Szopińskiego) w dniu 22 lipca (niedziela) w godz. 12.00-18.00 oraz 23 lipca (poniedziałek) w  godz. 10.00-16.00.
Zwiedzanie wystawy jest nieodpłatne!