Kaszuby

Położony na północy Polski region Kaszub to jeden z najpiękniejszych zakątków kraju. Oprócz walorów przyrodniczych – jezior, lasów i pagórków, z którymi najczęściej kojarzą się Kaszuby, region ten pochwalić się może bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. W drodze nad Bałtyk trudno pominąć to wyjątkowe miejsce. I choć wybrzeże to również po części Kaszuby (tzw. Norda), to położone w centralnej części województwa pomorskiego Serce Kaszub zdecydowanie ma czym zachwycić.

Piękno Kaszub

Piękno natury chronione jest tutaj nie tylko z podziwu do niej, ale także z wykorzystaniem form ochrony, ustanowionych w prawie. Kaszubi doceniają przyrodę i rozumieją, że potrzebuje ona szczególnej opieki. Dlatego powstają parki narodowe i krajobrazowe, użytki ekologiczne, rezerwaty przyrody, czy obszary chronionego krajobrazu. Dzięki temu we współczesnym, „zabetonowanym” świecie, uchowały się tak cenne przyrodniczo miejsca, jak Wdzydzki Park Krajobrazowy . Zlokalizowany na południe od Kościerzyny, obejmuje kompleks Jezior Wdzydzkich wraz z przyległymi do nich terenami – rozległymi torfowiskami, łąkami i lasami. To wyjątkowe miejsce pokochały rzesze rowerzystów, kajakarzy, żeglarzy i fanów paralotni oraz szybowców. Dzięki wytyczonym szlakom i kąpieliskom można korzystać z tego, czym zachwyca przyroda, nie wyrządzając jej przy tym żadnej szkody. Szlaki rowerowe i piesze znajdują się nie tylko na terenie Wdzydzkiego Parku Krojobrazowego. Sukcesywnie rozbudowywana i ulepszana infrastruktura turystyczna zachęca do aktywnego wypoczynku w całym powiecie kościerskim – Sercu Kaszub.

Atrakcje Kaszub

Co najważniejsze, do Serca Kaszub przyjeżdżać można przez cały rok! I chociaż każdy marzy o słonecznych wakacjach, to nie trzeba czekać na gorące lato, aby odwiedzić ten wyjątkowo atrakcyjny region Polski. Lista atrakcji i aktywności jest tak szeroka, że udany pobyt dla całej rodziny zaplanować można na czas przed lub po najwyższym sezonie. Wspaniałą letnią pogodę warto wykorzystać, spędzając czas na kąpielisku, szlaku rowerowym, czy regionalnym jarmarku. Najważniejsze atrakcje „pod dachem” odwiedzić można nawet w czasie niepogody, na przednówku lub podczas jesiennej słoty.

Baza noclegowa

Baza noclegowa i gastronomiczna o bardzo dużym przekroju sprosta oczekiwaniom każdego turysty. Wybierać można spośród licznych pól biwakowych i kampingowych, domków letniskowych, gospodarstw agroturystycznych, ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów i hoteli. Stojące na wysokim poziomie usługi gastronomiczne w licznych restauracjach i karczmach zachęcają do skosztowania regionalnych potraw i zabrania ze sobą przygotowanych w słoiczkach kaszubskich przysmaków. Dzięki zgromadzonej na tej stronie bazie sprawdzonych i rekomendowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną „Serce Kaszub” miejsc noclegowych oraz restauracji, a także wiodących atrakcji turystycznych, planowanie urlopu, a nawet weekendu, jest bardzo proste.