Nagroda za najlepsze stoisko na Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego dla LOT „Serce Kaszub”.

W dniach 3-5 marca uczestniczyliśmy w Międzynarodowych Targach Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławiu. Wszystkim, którzy już myślą o tegorocznych wakacjach przez trzy dni polecaliśmy wypoczynek w urokliwych zakątkach Powiatu Kościerskiego.

Stoiska Lokalnej Organizacji Turystycznej „Serce Kaszub” nie dało się nie zauważyć, ponieważ znajdowaliśmy się tuż przy samym wejściu na hale targową i każdy gość musiał obok nas przejść. Dzięki zaangażowaniu i wspaniałej współpracy z Członkami naszego Stowarzyszenia stoisko promocyjne było przepięknie udekorowane i przykuwało wzrok każdego uczestnika targów. Pani Halina Rogińska tradycyjnie inspirowała regionalnymi smakołykami. Jednakże, w czasie targów, nie tylko słynną kaszubską żurawiną, ale również prowadząc warsztaty z dekorowania jajek. Największe zainteresowanie wzbudzało nasze ogromne jajo z Farma Strusi Garczyn. Cierpliwie informowaliśmy, że wewnątrz nie znajduje się mały struś. Kaszubi to ludzie gościnni i ten fakt staraliśmy się podtrzymywać nawet tu Wrocławiu poprzez częste serwowanie do degustacji pachnącego i dobrze wypieczonego swojskiego chleba ze smalcem od Ośrodek Wypoczynkowy eFKa Wiele. W zanadrzu mieliśmy jeszcze dwie blachy drożdżówki z jagodami od Pani Barbary Sałata. Na stoisku promocyjnym towarzyszyli nam pracownicy Kompleksu Wypoczynkowego Półwysep Lipa, którzy inspirowali gości niezwykłymi możliwościami wypoczynku w Sercu Kaszub. Podziw i zachwyt gości wzbudzały wytwory misternej pracy rękodzielników. Delikatne i zarazem piękne kwiaty i wianki z bibuły od Kaszubska Galeria Edukacyjna „Piękno Kwiatów w Bibule” oraz wykonane ręcznie z artyzmem i precyzją hafty przez Annę Miszczak. Nieustannie prezentowaliśmy nasze lokalne atrakcje turystyczne, inspirowaliśmy, przekazywaliśmy wiedzę, materiały i broszury.

Wierzymy, że turyści z Dolnego Śląska i nie tylko – zapełnią tegoroczny kalendarz rezerwacji w obiektach noclegowych na terenie Powiatu Kościerskiego. Wszak na trzech kondygnacjach hali były tylko dwa stoiska z woj. pomorskiego; LOT „Serce Kaszub” i Łeba.

P.W.M.