W dniach 17-19 lutego w Poznaniu odbyła się 28. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2017, na których obecna była Lokalna Organizacja Turystyczna ,,Serce Kaszub’’ aktywnie promując wypoczynek na Kaszubach.
Podczas trzech dni targowych w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich swoje oferty turystyczne zaprezentowało blisko 300 wystawców z 22 krajów, w tym z Chorwacji, Francji, Grecji, Hiszpanii, Indii i Włoch. Obecni byli również wystawcy krajowi: biura podróży, touroperatorzy z Polski i zagranicy, firmy świadczące usługi turystyczne, hotele, ośrodki SPA, lokalne i regionalne organizacje turystyczne, a także prawie wszyscy przewoźnicy promowi. Na stoisku LOT ,,Serce Kaszub’’ można było zapoznać się z ofertą wypoczynku na Kaszubach, największymi atrakcjami turystycznymi, walorami krajobrazowymi i dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Propozycje zorganizowanych wyjazdów, jak również inspiracje do samodzielnych wypraw i podróży na nadchodzącą Wielkanoc, majówkę czy sezon wakacyjny okazały się cieszyć dużym zainteresowaniem, a różnorodna oferta bazy noclegowej sprostała oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Partnerami LOT ,,Serce Kaszub” w wyjeździe targowym byli członkowie stowarzyszenia: Stary Browar Kościerzyna oraz Jacek Plata – rzeźbiarz z Wiela.

L.N.