W dniach 8-10 kwietnia br.  Lokalna Organizacja Turystyczna ,,Serce Kaszub’’ aktywnie promowała wypoczynek na kaszubskiej wsi podczas VIII Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach.
AGROTRAVEL to jedna z największych imprez targowo- wystawienniczych w Polsce, która integruje branżę turystyczną z obszarów wiejskich Polski i Europy. Jest to swego rodzaju festiwal dziedzictwa kulturowo-krajobrazowego europejskich wsi. Corocznie podczas AGROTRAVEL ponad 20 tys. odwiedzających zapoznaje się z propozycjami spędzenia wolnego czasu na wsi prezentowanymi przez ok. 150 wystawców z kraju i zagranicy.
Odwiedzający stoisko LOT ,,Serce Kaszub’’ mogli zapoznać się z atrakcyjną ofertą wypoczynku na kaszubskiej wsi. Różnorodna oferta bazy noclegowej przez gospodarstwa agroturystyczne, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty czy hotele sprostała oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wydane specjalnie na tę okoliczność nowe, tematyczne  publikacje LOT ,,Serce Kaszub’’. Poradnik  grzybiarza, przewodnik wędkarski oraz bogata oferta aktywnego wypoczynku na łonie natury zachęcały do rekreacji przyrodniczej na wsi. Wszelkie aspekty przyrodnicze Kaszub w sposób ciekawy i z wielką pasją przybliżała odwiedzającym stoisko pani Grażyna Sadowska z Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Z kolei degustacja kaszubskich specjałów przygotowana przez panią Elżbietę Sabisz z gospodarstwa agroturystycznego ,,U Miecia’’ ze Starego Barkoczyna kusiła smakiem i zapachem regionalnej kuchni. Oprócz wystroju stoiska, który oddawał klimat kaszubskiej wsi i zachęcał do wypoczynku na wsi, przez trzy targowe był wyświetlany film promocyjny LOT ,,Serce Kaszub’’ przedstawiający walory krajobrazowe i dziedzictwo kulturowe Kaszub. Przedstawione w filmie atrakcje turystyczne, elementy kultury kaszubskiej, największe imprezy w regionie oraz rodzaje turystyki aktywnej były dodatkowym bodźcem do przyjazdu na kaszubską wieś.
Wyjazd na Targi Agrotravel do Kielc oraz wydanie trzech tematycznych publikacji było możliwe dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
logoy