W miniony weekend 11-12 maja br. Lokalna Organizacja Turystyczna ,,Serce Kaszub” uczestniczyła w największej imprezie turystycznej Pomorza Zachodniego – Pikniku nad Odrą w Szczecinie. Impreza organizowana jest na Wałach Chrobrego – w jednym z najbardziej malowniczych miejsc Szczecina, które stanowi wizytówkę miasta. Tradycyjnie, w tym punkcie spotkali się wielbiciele aktywnego wypoczynku, podróży, dobrych smaków i zdrowego trybu życia. To niezwykłe wydarzenie co roku gromadzi blisko 50 tysięcy gości z różnych zakątków Polski i Europy oraz 200 wystawców.

Jedną z głównych atrakcji Pikniku są targi turystyczne MARKET TOUR, organizowane nieprzerwanie od 1992 roku. Pośród wystawców były hotele, biura podróży, ośrodki wypoczynkowe i rekreacyjne, sanatoria a także firmy związane ze sportem i turystyką aktywną oraz transportem lotniczym, autobusowym czy promowym. Promowały się również całe regiony z Polski i zagranicy.

Podczas dwóch dni targowych na stoisku LOT ,,Serce Kaszub’’ można było zapoznać się z ofertą wypoczynku na Kaszubach, największymi atrakcjami turystycznymi, walorami krajobrazowymi i dziedzictwem kulturowym naszego regionu. Partnerami wyjazdu byli członkowie stowarzyszenia: Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne ,,Kościerska Chata” reprezentowane przez Prezesa – Halinę Rogińską oraz Karola Bober z Lipusza.

Poza barwnymi broszurami promocyjnymi na stoisku LOT ,,Serce Kaszub” można było zasmakować regionalnej, kaszubskiej kuchni. Żurawina z Kaszub ucierana na surowo, syrop z mniszka lekarskiego, przetwory z runa leśnego, kilka rodzajów domowego chleba, cynamonowe ,,ślimaczki” czy tradycyjne wafle pieczone na węglach – to tylko niektóre smaki z Kaszub, jakie mogli poznać odwiedzający stoisko.

Propozycje zorganizowanych wyjazdów, jak również inspiracje do samodzielnych wypraw i podróży na nadchodzący sezon wakacyjny okazały się cieszyć dużym zainteresowaniem, a różnorodna oferta bazy noclegowej sprostała oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Wyjazd został dofinansowany ze środków Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.