Tysiące turystów każdego roku wyrusza w podróż, aby oderwać się od codzienności, odkrywać, przeżyć coś wyjątkowego, a przede wszystkim smakować. Dlatego coraz częściej o wyborze kierunku wyjazdów decydują kulinaria. Turyści poszukają naturalnych, świeżych i wysokiej jakości produktów. A z takimi właśnie kojarzą się smaki regionu. Dlatego Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna podjęła współpracę z Pascalem Brodnickim – znanym i cenionym kucharzem, prezenterem telewizyjnym oraz autorem książek kucharskich, który na swoim kanale YouTube Pascal Brodnicki w czterech odcinkach zaprezentuje lokalne produkty regionu pomorskiego.

Wybór kanału promocji nie jest przypadkowy, bo to właśnie blogo- i vlogosfera na przestrzeni ostatnich kilku lat przybrała na sile i zyskała mocną pozycję na rynku. Dlatego można śmiało powiedzieć że vlogosfera to nowa siła internetu. Widać to również po liczbie subskrybentów na kanale YT Pascala Brodnickiego, która jest na poziomie 137 416.

W ramach współpracy zaplanowano realizację 4 filmów prezentujących produkty lokalne takie jak: truskawka kaszubska, ryby morskie, owoce lasu oraz gęsina i browary. Każdy odcinek rozgrywać się będzie w innym subregionie: Kaszuby, Ustka, Kociewie, gmina Miastko. Do filmów zaangażowani zostali lokalni producenci w regionie pomorskim oraz szefowie kuchni z partnerskich restauracji pomorskie prestige, którzy zaskoczą pomysłami na wykorzystanie produktów „na talerzu”.

W przygotowanie odcinka na Kaszubach, włączyła się Lokalna Organizacja Turystyczna ,,Serce Kaszub” wspierając realizację nagrania na plantacji truskawki kaszubskiej. Tego dnia powiat kościerski dumnie reprezentował Bogdan Kurecki – plantator z Gminy Stara Kiszewa, powiat kartuski – Edyta Klasa. 

fot. Łukasz Stafiej

Terminy emisji filmów dobrane zostały do sezonowości produktu tj. truskawa kaszubska – koniec czerwca, ryby – lipiec, owoce lasu – wrzesień, gęsina – początek listopada. Zapraszamy do śledzenia pomorskich realizacji na kanale YT Pascal Brodnicki.

Źródło:
https://www.prot.gda.pl/4-filmy-promocyjne-4-produkty-lokalne-czyli-kulinarna-promocja-regionu-pomorskiego-z-pascalem-brodnickim/