Lokalna Organizacja Turystyczna “Serce Kaszub” zaprasza do udziału w konkursie polegającym na napisaniu o zwyczaju/ tradycji kultywowanej w swojej rodzinie, związanej ze świętami Bożego Narodzenia.

Odpowiedź należy umieścić w komentarzu pod postem zawierającym opis konkursu umieszczonym na profilu LOT „Serce Kaszub” w serwisie Facebook (KLIK).

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z wieloma zwyczajami, które co roku powtarzamy w naszych domach. Niektóre z nich to tradycje wszystkim nam dobrze znane, jak dzielenie się opłatkiem, czy ubieranie choinki. Istnieją jednak też zwyczaje mniej powszechne ale takie, które co roku tworzą ten wyjątkowy klimat świąt.

Na Kaszubach ciekawym obyczajem, niestety już zanikającym, są Gwiżdże – kilkuosobowa grupa przebierańców odwiedzająca domostwa w Wigilię. Śpiewającym kolędy przebierańcom towarzyszy często muzykant grający na akordeonie.

Podziel się z nami swoimi tradycjami, tymi mniej i bardziej znanymi. Może pieczesz co roku pierniczki? Albo kolędujesz z rodziną? Napisz w komentarzu, a my wybierzemy najciekawsze i nagrodzimy!

Nagrodami w Konkursie są zestawy zawierające: kalendarz LOT „Serce Kaszub” na 2020 rok, przewodnik „Rekreacja przyrodnicza na kaszubskiej wsi” oraz inne gadżety.

Nagrodzonych zostanie 10 osób!

Ponadto, osoba która, zgromadzi najwięcej reakcji pod swoim konkursowym komentarzem otrzyma nagrodę dodatkową- piękną szklaną bombkę z wzorem kaszubskim!

Konkurs trwa do 20.12.2019r. (piątek) do godz. 15.00.

Regulamin konkursu.