Od 25 lipca do 16 sierpnia br. odbywa się Jarmark św. Dominika w Gdańsku, będący tradycyjnym wydarzeniem miasta. W dniach 30-31 lipca Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu jako wystawca, promując region Kaszub, a przede wszystkim powiat kościerski i naszych członków. Można było nas znaleźć w strefie „Pomorskie Smaki”.

Tradycja Jarmarku św. Dominika sięga roku 1260, kiedy to papież Aleksander IV zezwolił gdańskim dominikanom na udzielanie studniowych odpustów w dniu święta ich założyciela. Dziś uroczyste otwarcie Jarmarku obwieszcza światu specjalnie napisany hejnał, do którego każdego roku dopisywana jest kolejna nuta. W tym roku miał 760 nut. W tak historycznej oprawie Prezydent Miasta przekazuje kupcom klucz do bram Gdańska.

Siłą jarmarku jest jego niepowtarzalny klimat i stragany pełne najróżniejszych towarów. Pośród nich znaleźć można przedmioty stare, rzadkie i zadziwiające, nie brakuje artystycznego rękodzieła i smakołyków z całego świata.

Na Jarmarku św. Dominika łącznie w promocję regionu Kaszub oraz województwa pomorskiego włączyło się 11 wystawców, tworzących stoisko promocyjne przez cały okres trwania jarmarku.

A.L.