Zakończyło się głosowanie w V edycji ogólnopolskiego konkursu inicjatyw lokalnych „Decydujesz, pomagamy”, organizowanego przez fundację Tesco. W całym kraju wyznaczono łącznie 125 mikroregionów, a w każdym z nich znalazły się 3 finałowe inicjatywy, najwyżej ocenione przez komisję. Od 21 stycznia do 17 lutego klienci Tesco w całej Polsce mogli zagłosować na projekt, który według ich uznania był najatrakcyjniejszym i najbardziej potrzebnym projektem w okolicy. Znamy już rezultaty głosowania. Suma wszystkich nagród wyniosła 1 250 000 zł!
Projekt LOT „Serce Kaszub” zdobył 14 454 głosy i zajął II miejsce w mikroregionie!
„Młodzi Tropiciele Przyr(g)ody” to przewodnik edukacyjny dla najmłodszych po Sercu Kaszub, który zostanie wydany dzięki grantowi w wysokości 3 tys. zł. Interaktywna książeczka zawierać będzie propozycje spędzenia czasu wolnego na łonie natury. W treść wkomponowane zostaną elementy edukacji ekologicznej. A wszystko to w formie ciekawych zadań manulanych, które zaangażują całą rodzinę i staną się mądrą rozrywką w czasie każdej pogody!
Trzecie miejsce z rezultatem 12 414 głosów oraz grant w wysokości 1 tys. zł zajęła inicjatywa Stowarzyszenia a Rzecz Rozwoju Gminy Lipusz „Turniej piłki ręcznej dla dzieci”. Zwycięski okazał się projekt Fundacji Dobrowskaz pod nazwą „Obóz dla dzieci i młodzieży – Wiele 2019”, który zdobył 20 254 głosy i grant w wysokości 5 tys. zł.