27 października br. Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” miała przyjemność jako Partner brać udział w Hubertusie- święcie myśliwych, leśników i jeźdźców. Impreza odbyła się w Nowym Klinczu, u naszej członkini Lucyny Laskowskiej w Zagrodzie „Podkówka”.

Jazda z przeszkodami

Uczestnikami święta byli głównie uczniowie szkółki jeździeckiej oraz ich rodziny. Można było obejrzeć pokaz rekreacyjnej jazdy konnej, pokaz kadryla- czyli „tańca” kilku jeźdźców, a uwieńczeniem całej imprezy była symboliczna gonitwa za lisem.

Pokaz kadryla

Zabawa była uświęceniem ciężkiej pracy młodych jeźdźców, którzy cały rok uczą się jazdy konnej, ale także jak współpracować z koniem i jak pielęgnować zwierzę. Bo należy wspomnieć, iż Hubertus to impreza cykliczna, która odbywa się co roku na zakończenie sezonu jeździeckiego.

Uczniowie szkółki z koniami

Szkółka jazdy konnej Zagroda „Podkówka” liczy około 15 uczniów w różnym wieku, a stadnina liczy 5 koni. Instruktorem jest Lucyna Laskowska, która oprócz jazdy konnej, prowadzi zajęcia z hipoterapii- jest to metoda rehabilitacji ruchowej prowadzona przy udziale konia.

A.L.