Dożynki gminy Kościerzyna i V Festiwal Żurawiny

Dożynki gminy Kościerzyna i V Festiwal Żurawiny

Dożynki gminy Kościerzyna w tym roku świętowano w Dobrogoszczu. Obchody święta plonów zorganizowano wspólnie z V Festiwalem Żurawiny.

Połączone imprezy przyciągnęły przede wszystkim mieszkańców, ale nie zabrakło turystów – szczególnie uczestników Rajdu Rowerowego Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny. Ich przyjazd rozpoczął święto kaszubskiego rubinu.

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą Świętą, po której rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec. Zwyciężył wykonany przez panie z KGW Nowa Wieś Kościerska wieniec z nr 10. Wręczono również odznaki honorowe Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla Rolnictwa” oraz Wyróżnienia Wójta Gminy Kościerzyna.

Program artystyczny pozwolił zaprezentować się nie tylko doświadczonym wykonawcom, ale również młodzieży i dzieciom. Przedstawiono, obok tradycyjnych kaszubskich tańców i piosenek, taniec nowoczesny i popularne piosenki.

W tych ważnych dla lokalnej społeczności wydarzeniach uczestniczył LOT „Serce Kaszub”. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.