Chodźmy na spacer!

Bo przecież ferie to idealny czas na odkrywanie różnych tajemnic i ciekawych zakamarków, a tych w Gdańsku nie brakuje. Dlatego już dziś warto zapisać się na rodzinne spacery tematyczne połączone z wizytami w ciekawych obiektach.

To idealna propozycja na weekendowe przedpołudnia zarówno dla mieszkańców regionu, jak i turystów, którzy zimowe ferie spędzać będą właśnie nad Bałtykiem. Między 19 stycznia a 24 lutego, a więc w całym okresie zimowej przerwy szkolnej rozłożonej pomiędzy województwa, zorganizowanych zostanie aż 10 tematycznych spotkań dedykowanych rodzinom z dziećmi. Będą rozpoczynać się godzinnym spacerem po mieście z przewodnikiem, a kończyć wizytą w jednym z gdańskich obiektów turystycznych.

Zima w mieście jest piękna i warto korzystać z jej uroków dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować takie spacery i połączyć je z ciekawą ofertą obiektów kulturowych – wyjaśnia Krystyna Hartenberger-Pater, Dyrektor Zarządzający Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej – pomysłodawcy i organizatora spacerów. Każdy spacer będzie dotyczył innego tematu związanego z dziejami miasta. Będzie okazja odwiedzić Gdańską Stocznię, Dom Uphagena, Centrum Hewelianum, dowiedzieć się co tak naprawdę oznacza nazwa „Dwór Artusa” i dlaczego Teatr Szekspirowski zlokalizowany jest właśnie w Gdańsku – dodaje K. Hartenberger – Pater.

Wszystkie spacery są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy. Potem nie pozostaje już nic innego jak ubrać się ciepło, założyć wygodne buty i wyruszyć w nieznane. Akcja „Chodźmy na spacer” jest częścią szerszej kampanii promocyjnej regionu pomorskiego zachęcającej do spędzania ferii zimowych właśnie na Pomorzu. Dynamika wzrostu przyjazdów turystycznych do regionu pomorskiego jest imponująca. Kilka ostatnich lat to znaczny progres w tym zakresie i to nie tylko w sezonie wakacyjnym. Pomorskie stało się trzecim najchętniej wybieranym województwem w Polsce na ferie zimowe, a liczba turystów zwiększyła się o 7 proc. w porównaniu do roku ubiegłego – komentuje K. Pater, Dyrektor Zarządzający PROT

Szczegółowy terminarz spacerów znajduje się na stronie www.naspacer.pomorskie.travel, na której dostępny jest formularz rejestracyjny. Można również zapisać się osobiście w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej w Gdańsku (Brama Wyżynna, ul. Wały Jagiellońskie 2A).