Zakończyło się głosowanie na najciekawsze lokalne inicjatywy społeczne w ramach IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. LOT „Serce Kaszub” dzięki głosom klientów Tesco zyskał grant w wysokości 5000 złotych na realizację projektu „Ścieżka Zdrowia w Sercu Kaszub”.
IV edycja programu przyniosła uczestnikom korzystne zmiany. Na potrzeby programu mapa Polski kolejny raz została podzielona na 125 mikroregionów, jednak w każdym z nich finansowe wsparcie otrzymają – już nie jedna – a trzy inicjatywy! Tesco wraz z Fundacją Tesco przekaże aktywnym mieszkańcom 1 125 000 złotych na lokalne działania.
O zwycięskim projekcie:
„Ścieżka Zdrowia w Sercu Kaszub” to pomysł na nowe, atrakcyjne miejsce do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Ścieżka zostanie wytyczona na zalesionym terenie nad Jeziorem Kaplicznym w Kościerzynie i wyposażona w pięć urządzeń do ćwiczeń, rozłożonych w różnych konfiguracjach. Ścieżka zdrowia będzie miejscem służącym rekreacji, poprawie kondycji i samopoczucia osób aktywnie spędzających czas wolny i jednocześnie zachętą dla tych, którzy jeszcze sportu nie uprawiają.