W minioną sobotę 25 sierpnia 2018 r. w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie odbył się III Rodzinny Rajd Rowerowy. Impreza dedykowana dla miłośników dwóch kółek w tym roku przyciągnęła na start blisko 120 uczestników. Do wyboru były dwie trasy rajdu: MINI i MAXI. Trasa krótsza liczyła niespełna 20 km i dedykowana była głównie dla rodzin z dziećmi, natomiast trasa dla zaawansowanych – liczyła 40 km. Trasy rajdu tym razem wiodły po malowniczych terenach gmin: Nowa Karczma i Kościerzyna.

Rajd nie miał charakteru rywalizacji czy klasyfikacji, a jego celem było zachęcenie do aktywnego spędzania czasu w atmosferze pikniku rodzinnego. Przejazd trasami rajdu nadzorowany był przez doświadczonych przodowników turystyki kolarskiej Rowerowe Kaszuby. Na trasach nie zabrakło również wspólnych miejsc postojowych – punktów piknikowych. Na trasie MINI uczestnicy rajdu zatrzymali się na dłuższy odpoczynek w Osadzie Burego Misia w miejscowości Wętfie, z kolei na trasie MAXI w Agroturystyce ,,Pod Bocianami” w Grabowskiej Hucie.

Na mecie na wszystkich uczestników rajdu czekał ciepły poczęstunek. Po regeneracyjnym posiłku nastąpiło oficjalne rozdanie pamiątkowych medali oraz dyplomów III Rodzinnego Rajdu Rowerowego, które wręczyli Starosta Kościerski Alicja Żurawska, Burmistrz Miasta Kościerzyna Michał Majewski oraz Wójt Gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak.

Następnie rozstrzygnięto konkurs na najliczniejszą rodzinę biorącą udział w rajdzie – była to 7 osobowa rodzina (!), najstarszego oraz najmłodszego uczestnika, który liczył zaledwie 1 rok (!). Wśród najmłodszych uczestników rajdu na trasie MINI przyznano również nagrodę specjalną za przykładną postawę podczas rajdu.

Lokalna Organizacja Turystyczna ,,Serce Kaszub”  dziękuje współorganizatorom i partnerom za zaangażowanie w organizację III Rodzinnego Rajdu Rowerowego, a przede wszystkim UCZESTNIKOM za tak liczne przybycie:)
GALERIA III RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO
TRASA MINI
TRASA MAXI

Do zobaczenia za rok!