Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny 2017

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny 2017

9 września 2017 - 10 września 2017

rajd rowerowy w Pomorski

Rajd rowerowy szlakiem kaszubskiej żurawiny to już cykliczna impreza, która jest elementem Festiwalu Żurawiny organizowanego już po raz czwarty.

To impreza dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas pośród kaszubskich jezior i rozsmakować się tamtejszej tradycyjnej kuchni.

Żurawinowy Rajd Rowerowy nie ma charakteru otwartej rywalizacji i klasyfikacji, a jego celem jest zachęcenie do aktywnego spędzania czasu w atmosferze pikniku. Trasa rajdu wiedzie atrakcyjnymi i urozmaiconymi okolicami Kościerzyny. Przejazd trasą nadzorowany jest przez doświadczonego Przewodnika sprawującego opiekę nad bezpieczeństwem grupy. Uczestnicy biorąc udział w rajdzie będą mogli bliżej poznać lokalną przyrodę oraz kulturę miejscowej społeczności. Bliskie sąsiedztwo wspaniałych okolicznych jezior i leśnej głuszy urozmaica ten krajobraz sprawiając, że rowerzysta może jeszcze bardziej zagłębić się w kaszubskiej przyrodzie i poznać jej kwintesencję.

Program rajdu:

sobota, 9 września

Start: godz. 8:00
Miejsce:
Agroturystyka Gościna
Kaliska Kościerskie 34a,
83-400 Kościerzyna
www.goscina.eu

Uczestnicy przyjeżdżają we własnym zakresie na miejsce zbiórki.

8:00 – odprawa i rejestracja uczestników
8:30 – 16:30 – wycieczka rowerowa – pętla na dystansie około 80 km. W czasie wycieczki uczestnicy wezmą udział w piknikach oferujących wyroby tradycyjne lokalnej kuchni kaszubskiej. W programie pierwszego dnia rajdu również zwiedzanie browaru w Kościerzynie, Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Wycieczkę pierwszego dnia zakończymy w miejscowości Zielenin gdzie odbędzie się okolicznościowy piknik połączony z wizytą na bagnach żurawinowych. Na uczestników w tym dniu czeka również kilka dodatkowych atrakcji.

Po pikniku uczestnicy udadzą się na nocleg do miejsca startu rajdu. Tam na miejscu również będzie możliwość zorganizowania dodatkowego pikniku lub biesiady przy grillu.
19:00 – Zabawa i biesiada grill/ognisko przy Agroturystyce Gościna
Nocleg w agroturystyce

niedziela, 10 września

Start: godz. 9:00
Miejsce: Rynek w Kościerzynie

Drugi dzień żurawinowego rowerowania rozpoczniemy w Kościerzynie. Na uczestników rajdu czeka zwiedzanie Muzeum Akordeonu z jego niesamowitym zbiorem instrumentów z całego świata oraz Muzeum Kolejnictwa. Drugi dzień będzie miał formę rekreacyjnej rodzinnej wycieczki rowerowej przygotowanej we współpracy z PTTK Promyk, w której mogą wziąć również rodzice z dziećmi .Planowana trasa wycieczki to dystans około 25 – 30 km. Trasa w formie pętli rozpoczynającej się w Kościerzynie i kończącej w miejscowości Dobrogoszcz nad jeziorem. To właśnie tam czeka na uczestników rajdu moc atrakcji związana z IV edycją Festiwalu Żurawiny

14:00 – Festyn lokalny – w programie między innymi:
– pokazy kulinarne – live coocking
– konkurs kulinarny
– degustacja tradycyjnych specjałów kuchni kaszubskiej
– prezentacja piwa żurawinowo-gruszkowego
– występy estradowe
22:00 – Zakończenie imprezy

Rejestracja i zgłoszenia uczestników przez e-mail na adres: lubimyrowery@gmail.com

Wszyscy Uczestnicy zarejestrowani przed rajdem (do 08.09.2017) będą objęci ubezpieczeniem NW. Zgłoszenia należy dokonać elektronicznie do dnia 08.09.2017 r. do godz. 17:00.

Szczegóły

Start:
9 września 2017
Koniec:
10 września 2017

Miejsce

Kaliska Kościerskie