Ścieżka rowerowa ,,Szlak Wybickiego”

Ścieżka rowerowa ,,Szlak Wybickiego” od jeziora Łąkie do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie

Trasa wiedzie przez tereny Kaszub od Jeziora Łąkie do Będomina i znajdującego się w nim Muzeum Hymnu Narodowego przez Szumleś Królewski, Kamiony i Grabówko. Trasa ta liczy 12 km i posiada certyfikat  PTTK. Na całej trasie widnieją oznaczenia czerwonego szlaku rowerowego. Część szlaku wiedzie razem z zielonym rowerowym szlakiem. Oznaczenia szlaku są bardzo wyraźne i porozmieszczane wszędzie tam, gdzie poza jazdą na wprost zaistnieć mogą alternatywne drogi – takie oznakowanie pozwala nam przez cały czas jazdy kontrolować poprawność kierunku jazdy.

Sama trasa nie jest wymagająca i świetnie nadaje się nawet dla osób jeżdżących mało, lub na krótkie dystanse. Stawiając niewielkie wymagania zarówno kondycyjne, jak i w zakresie techniki jazdy, zachęcać powinna do takiego spędzenia czasu zarówno rodziców z dziećmi (także tych w przyczepkach), jak i osoby starsze.

Długość trasy:

Szlak Wybickiego na odcinku jezioro Łąkie – Będomin ma długość 12 km. Trasa oznakowana jest kolorem czerwonym. Na trasę rekomendowany jest rower trekkingowy lub górski.

Całkowita długość szlaku z Gdańska do Będomina to 45,8 km.

Początek szlaku znajduje się przy obwodnicy Trójmiasta (wejście do lasu na przedłużeniu wiaduktu nad obwodnicą) ul. Stężycka przy restauracji Wróblówka. W tym samym miejscu rozpoczyna się również Czerwony Szlak Rowerowy – Pętla Otomińska. Cały szlak dedykowany jest raczej rowerzystom co najmniej średnio zaawansowanym. Na szlaku często pojawia się zmienna nawierzchnia i brak jednolitego oznakowania (choć niezmiennie towarzyszy nam kolor czerwony).

 

Tutaj możesz pobrać szczegółowy opis trasy jezioro Łąkie – Będomin:

Trasa Jezioro Łąkie- Będomin

 

 

Category : ,

Date : 25 Wrz 2015